Pro hledání stiskněte enter

Koule.cz – redaktor

Hudební internetový magazín Koule.cz přináší čtenářům informace o dění na mainstreamové i nemainstreamové hudební scéně, lifestylové články nebo například filmové recenze.

Bylo mi čerstvě osmnáct, když jsem začal na zbrusu novém webu Koule.cz dnem i nocí velebit pop. Tvrdá zprávařská řehole mě naučila psát čtivě, u recenzování jsem získal nadhled. Nakonec jsem zahnízdil ve vlastním inteligentně bulvárním okénku Šrumec v šoubizu. Díky Kouli umím mnohé. Vím, jaký titulek naláká čtenáře, píšu k věci a zvládnu i ze zdánlivě nezajímavého tématu vykouzlit tahák pro masy.

Koule.cz

H1.cz – copywriter a marketing specialist

Byl by z toho krásný americký film. Za tři a půl roku jsem se coby copywriter od jednoduchých PR textů postupně dostal k tvorbě newsletterů a textování aplikací, vymýšlel obsah pro sociální sítě a konečně i textoval weby (můj opus magnum je přímo web H1.cz). Pracoval jsem pro Škoda Auto, Vodafone nebo Generali. Na půlrok jsem si odskočil i do oddělení marketingu, kde jsem se podílel na sestavování marketingové strategie firmy nebo pomáhal organizovat eventy.

H1.cz je největší česká online agentura, jež poskytuje předním firmám na českém trhu komplexní služby online marketingu od SEO přes výkonnostní marketing po projektovou přípravu webu.

H1.cz

Médiář.cz – redaktor

Nezávislý online deník o médiích a reklamě v Česku Médiář shrnuje dění na české mediální scéně a přináší názory a komentáře předních českých mediálních expertů.

Nesmět při psaní využívat marketingové fígle a zajímavě sdělovat holá fakta? Cennější než pět školení a dvě knížky o content marketingu. Muset napsat článek dříve než konkurence? Poučnější než dva workshopy o prokrastinaci. Vyzkoušet si, jak funguje komunikace s médii z pohledu novináře? K nezaplacení. První články na Médiáři mi vyšly ještě jako zaměstnanci H1.cz. Později jsem psal hlavně o reklamě a dění na trhu slevových serverů.

Médiář.cz

Škola – Ik was een student van filologie

Odmala jsem měl rád jazyky. Později se mi zalíbilo Holandsko, takže jsem začal studovat nizozemskou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Naučil jsem se zde chápat jazyk jako funkční prostředek, pochopil principy, na kterých funguje, a poznal efekty, kterých mohu jeho užíváním dosáhnout. Dnes v honbě za titulem své znalosti uplatňuji na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Na Univerzitě Palackého v Olomouci jsem studoval obor Dutch Language, Literature and Culture in a Central European Context. Dnes studuji žurnalistiku na FSV UK v Praze.

Vzdělání


Především jsem Matouš

Jsem Matouš Hutník (to už asi víte). Jsem copywriter na volné noze. Snažím se dělat věci, které dávají smysl a ze kterých můžu mít radost. O reklamě, médiích a všem, co by vás mohlo zajímat, píšu dvakrát týdně 123 slov. O tom, co mě štve, mluvím na blogu My bychom to udělali lépe. O věcech, které mě pobaví, tweetuji. Hezké věci dávám na Instagram a o ošklivých píšu na Facebook.

Podívejte se, co o mně říkají lidé, se kterými pracuji, nebo mi přímo napište. Povídám si rád.

Matouš Hutník
t Twitter f Facebook g Google+